Suomen Muay Thai – liitto ry

MM 2014 kisajoukkueen Sponsorit

Seuraavat yritykset ovat lähteneet mukaan yhteistyökumppaniksi tukemaan Suomen MM-kisajoukkueen matkaa Malesian MM-kisoihin 2014.

 

Paino-Arra Oy

http://painoarra.fi/
www.facebook.com/pages/Paino-Arra-Oy/141441742588816

 

Blue Corner Sport

www.bluecornersport.com
www.facebook.com/pages/Blue-Corner-Sport/327625927324050?ref=hl

 

Twins Finland / Noraidon Oy

www.twinsfinland.com
www.facebook.com/pages/Twins-Finland/151963974831043

 

Total Sec Oy / Total Shop

www.totalsec.fi
www.totalshop.fi

 

Mikäli olet kiinnostunut lähtemään yhteistyökumppanina tukemaan Suomen Thainyrkkeilymaajoukkuetta matkalla kisoihin, otathan yhteyttä: hallitus(at)muaythai.fi

22.3.2014 Escape Fight Night Tulokset

1. -81Kg 5 x 2min
Jan Salminen TuTBC vs Antti Toikkanen JTBC
Voittaja: Antti Toikkanen 0-3

2. -54Kg 5 x 2min
Therese Gunnarsson Swe vs Mirka Phetsanghat Combat Academy Of Finland
Voittaja: Mirka Phetsanghat 0-3

3. -60Kg 3 x 3min
Riku Mikkonen PoTBC vs Minh Le JTBC

Voittaja: Riku Mikkonen 3-0

Kotkan salikisojen tulokset 29.3.2014

Tulokset

3x2min:
1) -67 kg Jyri Virtanen, CAF VS Lasse Järvinen, HTBC
Voittaja: Lasse Järvinen, HTBC 3-0
2) -63,5 kg Niko Halonen, MMA Kotka VS Aleksi Salokangas, Kotka TBC
Voittaja: Aleksi Salokangas, KTBC 3-0

3x3min:
3) -67 kg Laressa van Emdem, LTBC VS Gia Winberg, PvTBC
Voittaja: Gia Winberg, PvTBC 3-0

3x2min:
4) -71 kg Elias Asikainen, CAF VS Aaro Tarvainen, Kotka TBC
Voittaja: Elias Asikainen, CAF 2-1
5) -81 kg Dimitris Kidonas, HTBC VS Lauri Luukkonen, Kotka TBC
Voittaja: Dimitris Kidonas, HTBC 3-0
6) -54 kg Carolina Hernandez, CAF VS Henniina Hulkko, LTBC
Voittaja: Henniina Hulkko, LTBC 3-0

3x3min:
7) -71 kg Pekka Vesanen, GB Gym VS Olli Ruuskanen, Kotka TBC
Voittaja: Olli Ruuskanen, KTBC 3-0
8 ) -81 kg Aki Piisinen, HTBC VS -81 kg Simo Ukkonen, Kotka TBC
Voittaja: Aki Piisinen, HTBC KO1

Uusia jäsenseuroja liittoon

Suomen Muay Thai -liiton hallitus on hyväksynyt Lempäälän Thaiboxing ry:n sekä MMA Kotka ry:n liiton uusiksi jäsenseuroiksi.

Lisätietoja seuroista löytyy alta.

Lempäälän Thaiboxing ry
Käyntiosoite: Moision liikuntahalli, Teollisuuskyläntie 3, 37550 Lempäälä
Postiosoite: Kotipellonkatu 7 A 6, 37500 Lempäälä
Puh: 0504447504 / Al-Zeiadi Fatimah
lempaalan_thaiboxing(ät)hotmail.com

MMA Kotka ry
Käyntiosoite: Kotkan Kamppailukeskus Ratakatu 14 , 48600 Kotka
Postiosoite: Toukolantie 1 a 12, 48210 Kotka
Puh: 0400396077 / Jani Ketolainen
mmakotka(ät)luukku.com

HTBC:n salikisojen tulokset 15.3.2014

Tulokset:

2 x 2 min
1) Pote, Thailand – Lasse Järvi HTBC Ratkaisematon
2) Tino Ristiniemi CHI – Edu Kukkonen CHI Finland Ratkaisematon

3 x 3 min
3) -67 kg kg Jani Mäenpää HTBC – Onni Haapala PvTBC 0-3

3 x 2 min
4) -45 kg Sanni Nurminen LTBC – Pia Urpulahti HTBC TASOITUSOTTELU
5) -71 kg Valtteri Salonen CHI -The Rasmus Pettersson HTBC 1-2
6) -54kg, Sissi Luoto, junnu PvTBC – Henniina Hulkko LTBC 0-3
7) -71kg Aleksi Tuupanen Lempäälä – Petteri Pääkkönen HTBC 0-3

3 x 3 min
8 )-51 kg Noora Tirkkonen LTBC – Miia Suominen CHI 1-2

3 x 2 min
9) -71kg Pia Raita TuTBC – Satu Rastas HTBC 3-0
10) -71 kg Jenson Hope CHI (junnu) – Niko Korventaus CAF 3-0
11) -54 kg, Nita Makkonen PvTBC, junnu – Elina Jagt CAF 3-0
12) -86 kg Samuli Närhi MTV – Jussi Santalahti TuTBC 1-2
13) -60 kg Mervi Vuorela HTBC – Sanna Lahtinen CHI 1-2
3 x 3 min
14) -60kg Jesper Håkansson TuTBC -Joni Kuronen CAF 3-0

3 x 2 min
15) -60kg Hanna Laaksonen CAF – Miina Sirkeoja CHI 1-2
16) -81 kg Arttu Häggman PvTBC – Simo Tuisku HTBC 2-1
17 ) -54kg Carolina Hernandez CAF Johanna Heikkinen HTBC No contest
18) -75 kg Antti Mäntylä CHI – Sergei Zarudni HTBC 3-0
19) -71kg, Johannes Puranen PvTBC – Elias Asikainen CAF 3-0
20) -81 kg Miika Valle HTBC – Jere Kujala CAF 0-3
21) -63.5kg Jose Lehtimäki Lempäälä – Mikael Syrjä HTBC 3-0
22) -71 kg Jan Strandberg HMAC – Lasse Järvinen HTBC 0-3
23) -67 kg Yannik Frei HTBC- Peeter-Erik Kiis CAF 0-3
24) -75kg Tony Koivula CAF – Robin Ingves HTBC 0-3

Turun salikilpailuiden tulokset

3×2 MIN C-RULES
1. 67kg Valto Vainio-Puhju TTBC vs. Rasmus Petel MTV 3-0

3×3 MIN IFMA RULES
2. 54kg NOORA TIRKKONEN FIN VS FRIDA WESTIN SWE 3-0
3. 57kg HENNIINA HULKKO FIN VS PETRA SVANBERG SWE 0-3
4. 51kg MIRKA SALONEN FIN VS PÅLLAN CARLSSON SWE 3-0
5. 67kg PETER SAZONOV FIN VS RASMUS SUNDBERG SWE 3-0
6. 51kg JONNA SUHONEN FIN VS THERESE GUNNARSON SWE 3-0